Tetovanie

Tetovanie je určitý druh kresby, pri ktorej sú pomocou tetovacej ihly čiastočky atramentu alebo farbiva nanášané pod kožu človeka. V odbornej terminológii ide o tzv. mikropigmentovú implantáciu. Toto umenie zažíva v posledných rokoch veľký „boom“ a čoraz viac ľudí zdobí „kérka“. Pôvod slova tetovanie sa obvykle odvodzuje od tahitského slova „tatu“ alebo „tatau“, čo znamená vyznačiť alebo vraziť.

Starostlivosť o čerstvé tetovanie

Ochrannú fóliu dajte dolu po 3-4 hodinách, tetovanie treba umyť antibakteriálnym mydlom (Detol a pod.) pod studenou vodou, po umytí ho treba utrieť najlepšie hygienickou vreckovkou a nechať vysušiť. Asi po 15-20 minútach ho môžeme nakrémovat jemnou vrstvou krému (Easy tattoo, Skin Fix, Protat, Goo a pod.) aby tetovanie dýchalo. Easy tattoo krém sa dá zakúpiť aj u nás v štúdiu alebo môžete použiť aj Calcium Panthotenicum, ktorý zakúpite v ktorejkoľvek lekárni.

Počas ďalších dní hojenia treba tetovanie krémovať 2 až 3 krát denne. Po každom umytí ho treba utrieť (nie uterákom) a nechať dôkladne vysušiť, aby ste nekrémovali mokrú pokožku, lebo voda sa cez krém nevysuší a tetovanie može začať mokvať. Počas hojenia je nutné vyhýbať sa soláriám a kúpaniu sa na jazerách alebo v bazénoch.

V poslednej fáze hojenia treba dať pozor, aby ste chrastičky nestrhávali a neškriabali tetovanie, chrasty musia zísť samé od seba. Celé hojenie by nemalo trvať dlhšie ako 10 dní. Po ošúpaní je dobré aspoň raz denne tetovanie krémovať hociakym hydratačným krémom alebo telovým mliekom, pomôže to pokožke úplne sa zregenerovať. To môže trvať približne 2 až 3 týždne.

Čo môže už prehojené tetovanie najviac poškodiť je slnko, takže ho odporúčame chrániť krémami s vyšším UV faktorom.

Ak sa rozhodujete dať si tetovanie, určite nemusíme nikomu zdôrazňovať aký dôležitý je výber štúdia resp. „Tatéra“ a to či už z hygienických dôvodov alebo kvality prevedenia tetovania.

Cenník tetovania

Minimálna cena tetovania je 50,-eur, pretože aj najmenšiu prácu berieme seriózne a venujeme jej rovnakú pozornosť (teda  vždy sterilný materiál a dezinfekciu a pod.). Cena tetovania je závislá od veľkosti, zložitosti a časovej náročnosti poskytnutej služby. Ak máte záujem o stanovenie presnej ceny, je potrebné zastaviť sa priamo u nás v štúdiu. Na všetky služby poskytované u nás je potrebné sa objednať so zálohou(min. 50,-eur) a na priercing(10,-eur).

Nachádzate sa tu: Hlavná stránka Naše služby Tetovanie