Suicide Girls

Suicide girls je webová stránka, na ktorej sa uverejňujú prevažne módne fotografie s mierne erotickým nádychom v štýle goth, punk, indie a pin-up z rokov 1940 a 50. Je to online komunita zo všetkým čo k tomu patrí (vytváranie profilov, blogovaním a samozrejme uverejňovaním fotografií).Samotní autori stránky publikujú aj rozhovory z pop a alternatívnej kultúry. Prístup na väčšinu ich stránok vyžaduje platené členstvo.

 

Na portáli zo začiatku bolo možné vytvoriť iba jeden Photoset na deň s 40 až 60 snímkov, ale kvôli veľkej popularite sa to rozšírilo. V roku 2008  je na stránke uverejnených takmer 2 milióny fotografií ako pocta klasickému "pin up" umeniu ako alternatívne zobrazenie predstavy o kráse.

Koncept tejto stránky bol vytvorený v spoločnosti SG Services Inc., Sean Suhl ("Sean") a Selena Mooney ("Missy Suicide") koncom roku 2001 v Portlande, Oregon. Spoluvlastník je aj programátor Steve Simitis ("s5"). V roku 2003 sa organizácia sťahuje do Los Angeles. V roku 2005 boli tvorcovia stránky nútení odstrániť fotografie, na ktorých boli použité zbrane alebo simulovaná krv. Táto požiadavka pochádzala z amerického ministerstva spravodlivosti. Samozrejme ďalej sa tieto obvinenia objavujú a preťahujú ako všetky súdne procesy. Od marca 2011 je na stránke 2100 členov, ktorí prezentujú svoje predstavy o kráse spojené s tetovaním, bodymodifikáciou v podobe profesionalnej módnej fotografie.

Názov stránky Suicide girls je inšpirovaný románom Fight Club od autora Chuck Palahniuk. Názov sa má používať ako jedno slovo, aj keď ho vačšina ľudí používa ako dve slová.

 

 

 

Nachádzate sa tu: Hlavná stránka Články Suicide Girls